STYL BOHO WESELE

STYL BOHO WESELE Dj Concret Kielce świętokrzyskie Jędrzejów okolice tel. 511-500-868
STYL BOHO WESELE tel.511500868

Polecany styl Boho wesele, ⓵ Organizując wesele warto wziąć pod uwagę modny styl Boho. Ten styl nie kojarzy się już tylko ze staroświeckim obrzędem, ale z modnym trendem w świecie mody. Słowo “boho” pochodzi z francuskiego “bohème” i oznacza “cyganerię”. Styl boho mocno nawiązuje do kultury artystycznej bohemy, co daje swobodę i nonszalancję. W dzisiejszych czasach styl boho łączy w sobie wpływy kultury hipisowskiej z różnorodnymi elementami folkowymi. Nie ma więc lepszego stylu na wesele, którego wspomnienia będą niezapomniane i wyjątkowe dla wszystkich uczestników.

.Jeśli poszukujesz unikalnego stylu na swój ślub, styl boho powinien Cię zainteresować. Choć nazwa wywodzi się z francuskiego słowa „bohème”, w polskim tłumaczeniu określa się go jako „cyganerię”. W ten sposób doskonale oddaje swobodną i nonszalancką atmosferę, której imprezy w stylu boho są pełne. Nie brakuje tu elementów kultury hipisowskiej czy folkowych, co czyni ten styl jeszcze bardziej atrakcyjnym. Nie jest to jednak styl dla każdego – wymaga sporo odwagi i poczucia niezależności. Jeśli jednak zdecydujesz się na boho wesele, możesz być pewny, że będzie to wyjątkowe wydarzenie.

NOWY STYL BOHO

Styl boho to dziś jeden z najpopularniejszych trendów w modzie. W ciągu kilku ostatnich lat zyskał szerokie grono wielbicieli, którzy doceniają jego luz i niezobowiązujący charakter. Jednak, zanim stał się modową ikoną, był elementem kontrkultury i sposobem na wyrażenie swojej indywidualności. Styl boho narodził się w latach 60. i 70., w czasach, gdy ludzie poszukiwali nowych sposobów życia i myślenia. Inspiracją była dla nich sztuka, muzyka oraz literatura, a ich ubrania miały nawiązywać do dawnego stylu życia, który doceniano w epoce romantyzmu. Dziś styl boho to nie tylko ubrania, ale również cały styl życia. Tę wyjątkową modę możesz odkryć na stronie MODIVO, gdzie czeka na Ciebie szeroki wybór ubrań i dodatków w stylu mody festiwalowej.

Styl boho to coś więcej niż tylko propozycja ubioru. To filozofia życia, którą wspaniale można wyrazić przez swój strój. Dzisiaj już rzadko kojarzy się z kontrkulturą, ale przede wszystkim jako modowy styl inspirowany latami 60. i 70. Chociaż powstał wcześniej, to właśnie wówczas zyskał popularność i do dziś zaskakuje swoją oryginalnością. Główną cechą boho jest swoboda i luźny charakter, co czyni ten styl idealnym na letnie festiwale i wakacyjne wyjazdy. Dlatego też, jeśli planujesz stworzyć swoją stylizację w tym wyjątkowym stylu, warto zobaczyć, co ma do zaoferowania MODIVO i odkryć swój unikalny styl!

OTO STYL BOHEMY

Styl bohemy to jeden z najbardziej charakterystycznych trendów w historii mody. Po raz pierwszy zaczęto go zauważać w połowie XIX wieku, kiedy przedstawiciele romantyzmu zaczęli coraz więcej czasu spędzać w towarzystwie francuskiej bohemy. Do ich semicznych strojów zaczęły przenikać orientalne wzory, barwne tkaniny i inspiracje ze średniowiecznej mody. Początkowo styl ten był zarezerwowany dla nielicznej grupy artystów i intelektualistów, jednak z czasem przeniknął do mainstreamu za sprawą projektantów takich jak Paul Poiret. W latach 60. XX wieku nastąpiła kolejna rewolucja – ruchy cyganerii artystycznej zaczęły zmieniać definicję mody, propagując etniczne sukienki, hafty, kolorowe nadruki i frędzle jako alternatywę dla konwencjonalnego stylu życia. Dziś styl bohemy pozostaje inspiracją dla wielu projektantów i fashionistek na całym świecie.

Moda bohemy nabrała swojego charakterystycznego stylu w połowie XIX wieku, kiedy romantycy coraz bardziej identyfikowali się z francuską bohema. Do ich strojów zaczęły przenikać orientalne wzory, barwne tkaniny i inspiracje ze średniowiecznej mody. Z czasem styl ten ewoluował i zaczął łączyć się z ideologią przeciwstawiającą się przyjętym normom społecznym. Choć moda ta początkowo była zarezerwowana dla specyficznej grupy, z czasem zaczęła przenikać do głównego nurtu, dzięki projektantom jak Paul Poiret. W latach 60. ruch cyganerii artystycznej wyrósł na nowe znaczenie, zmieniając definicję mody. W czasach, kiedy sprzeciw wobec konwencjonalnego stylu życia był popularny, modowym trendem stały się etniczne sukienki, hafty, kolorowe nadruki i frędzle.

Skąd wziął się nowy styl boho – jaka jest jego historia?

Boho to nie tylko styl ubioru, ale prawdziwa filozofia życia. To styl, który powstał ponad 200 lat temu i był związany z artystami, pisarzami oraz osobami o niekonwencjonalnym podejściu do życia. Pierwsze wzmianki o bohemie pochodzą z końca XVIII wieku, kiedy to artyści żyjący w biedzie zaczęli nosić używane i stare ubrania. Kiedy ich sytuacja finansowa się poprawiła, nie zrezygnowali z wyrażania siebie przez swój niezwykły i oryginalny styl ubierania. Inspiracją dla nich byli wędrowni Romowie, którzy prowadzili barwny i niezależny tryb życia. Dziś styl boho to wyraz kreatywności, ekspresji artystycznej oraz lekceważącego podejścia do tradycyjnych społecznych konstrukcji.

Styl boho od ponad 200 lat kojarzony jest z artystami i oryginalnym stylem. Nazwa “bohema” pochodzi z końca XVIII wieku, kiedy to artyści nosili używane i zniszczone ubrania z powodu biednego stylu życia. Gdy sytuacja ekonomiczna poprawiła się, artyści nie porzucili tego sposobu wyrażania siebie, który stał się ich istotnym środkiem wyrazu. Styl boho był kojarzony z cotygodniowymi wędrówkami Romów, a jego inspirująca i barwna koncepcja stała się rodzajem kontrkultury, która skupiała się na kreatywności i artystycznej ekspresji, lekceważąc przy tym społeczne konstrukcje. Jaki jest właściwie rodowód stylu boho? To fascynujące i barwne tle historyczne z pewnością przyczyniło się do jego popularności do dziś.

Dj na wesele w Stylu Boho

wszystko co powinniśmy wiedzieć o weselu w typu boho

1. Uroczystość weselna w rodzaju boho

2. Gdzie zorganizować ślub w typu boho?

3. Co ubrać czyli garnitur i sukienka na rozradowanie boho

3.1. Dziewuszka Młoda w typu boho

3.2. Pan Młody w typu boho

4. Ślub tak wesele w typu boho – wybierz kwiaty, a oprócz tego dodatki

4.1. Kwiaty boho

4.2. Dekoracje boho

5. Fotografia ślubna w rodzaju boho

Na czym polega uroczystość weselna w stylu boho

Ślub w rodzaju boho jest raczej daleki od klasycznej elegancji, tak niech to Was pod żadnym pozorem zwiedzie. Właściwie każdy detal, dosłownie ten sprawiający złudzenie przypadkowego, jest ze starannością przemyślany.

STYL BOHO NA WESELU

Stylistyka wesela boho niezmiernie w wielu przypadkach jest postrzegana jako priorytetowo subtelna. To być może zasługa koronek tak jasnych kolorów, które stanowią jej nieodłączną część. Skądże znowu ulega jednak uwagi, że ślub boho to wykluczone jedynie delikatność, tak też silnie niezależne, nawet rockowe akcenty. Sprawdźmy zatem wspólnie, jakie detale składają się na uciecha boho.

Gdzie zorganizować ślub w rodzaju boho?

Ponieważ Sala to w zasadzie jeden z najważniejszych założeń każdego dobrego wesela. Pod żadnym pozorem właściwie każde pomieszczenie będzie się jednak nadawać na przyjęcie w typu boho. W zasadzie Ślub zachowany w tej już rzadko spotykanej stylistyce , będzie wymagał specyficznej przestrzeni. Najlepiej wybrać do tego celu miejscowość neutralne, mocno związane z naturą. Czyli, co ze starannością? Namiot albo jurta będą znakomitym rozwiązaniem. Ślub boho można też z powodzeniem zorganizować w ogrodzie.

STYL WESELA BOHO

Jeżeli natomiast preferujecie przyjęcie “pod dachem”, powinniście wziąć pod uwagę nietypowe budynki, które przynajmniej na 1-szy design oka wyglądają na lekko podniszczone albo stare. Przyjęcie ślubne w rodzaju boho możecie również zorganizować w nieużywanej stodole lub w arystokratycznym dworku, który czas świetności posiada już za sobą, ale w kolejnym ciągu kusi odkrytą cegłą. Doskonale sprawdzą się też budynki stojące w otoczeniu jeziora albo nieopodal lasu, które zwłaszcza magicznie przekazują się o zmierzchu albo o wschodzie słońca.

Co ubrać jaki garnitur sukienka na ślub boho

Kiedy po raz 1-wszy zobaczyłem Parę Młodą ubraną w typu boho, od razu zrozumiałem czym w ogóle jest taki styl. Suknia ślubna boho jest niesamowicie jedyna w swoim stylu. Panny Młode w ogromnej liczbie przypadków wybierają: kremowy, złamaną biel, ecru, czy kość słoniową.

STYL WESELNY BOHO

Sukienki boho na uroczystość weselna są w zdecydowanej większości przypadków wielce zwiewne, delikatne, o relatywnie luźnym fasonie, który ale skąd krępuje ruchów, tak za to perfekcyjnie podkreśla kobiece wdzięki. Nie ma mowy posiada w niej miliona warstw tiulu czy sztywnego gorsetu.

Przeważa koronka ponieważ subtelne zdobienia. Natomiast Suknie ślubne boho powinny być w całości uszyte z wyrazistej koronki i bardzo cienkiej podszewki . Wszędzie tam, gdzie to jest niezbędne. Poza koronki, suknia boho na ślub ma możliwość mieć falbany tak frędzle.

Muzyka na wesele w stylu Boho

Suknie ślubne w stylu boho to też pełna dowolność w kwestii rękawa. Bywają nader ogromne albo ma możliwość ich skądże znowu być wcale. A Najbardziej są  popularne zawsze długie i szerokie rękawy, które w nas samych zwykle przywołują romantyczne skojarzenia. Dół sukni powinien być za to luźny. Gdzie tam zmienia to faktu, gdyż w salonach mody ślubnej znajdziecie również obcisłe suknie o dopasowanym kroju, które mimo wszystko kapitalnie wpisują się w klimat boho. Pani Młoda w stylu boho.

Pan Młody w stylu Boho

Jeżeli już wydaje Wam się, albowiem styl boho tyczy się jedynie sukni ślubnej, to jesteście w wielkim błędzie. Ubiór Pana Młodego jest równie ważny. Powinien być na luzie, utrzymany w ciepłych kolorach. W tym przypadku króluje szlachetny brąz, ponieważ przebojowo sprawdzą się także bordowy ponieważ granat.

Jaki Krawat Boho

Priorytetową popularnością cieszy się krata w każdym wydaniu. Ubiór Pana Młodego o wydźwięku vintage albo retro to doskonałe dopełnienie sukienki boho. Warto również pomyśleć o trzyczęściowym garniturze z kamizelką. Ponieważ wykluczone zapomnijcie o dodatkach! Jak: podszewka marynarki w kontrastującej barwie, zawadiacka muszka, nietuzinkowe szelki, kolorowa poszetka, nietuzinkowy kapelusz. I wcałej okazałości Pan Młody boho.

Polecany Ślub w rodzaju boho – kwiaty jako dekoracje

Jak wiemy diabeł tkwi w szczegółach. To powiedzenie stare jak świat nabiera szczególnego znaczenia, kiedy tyczy się kwestii wesela boho. Kwiaty boho w stylu retro. Ponieważ odpowiednie Kwiaty utrzymane w klimacie boho. To nie wyłącznie bukiet dla Panny Młodej, a także najpiękniejszy wystrój sali, dekoracja krzeseł oraz samochodu do ślubu. Nieprawdopodobnie istotnym elementem takiej stylistyki są żywe świeże kwiaty, które przypominają o silnej więzi z naturą.

Jaki bukiet ślubny boho

W rezultacie jego cechą charakterystyczną jest przypadkowość, i taka wyłącznie pozorna tak z uwagą przemyślana. Powinien sprawiać złudzenie, dlatego że kwiaty przed chwilą zerwał ktoś na zielonej pobliskiej łące. Wykluczone należy więc wybierać pedantycznie zorganizowanego bukietu ślubnego. Wyśmienicie sprawdzą się za to kompozycje zbudowane z polnych kwiatów o różnej długości łodyg. Najważniejsza w tym wszystkim jest różnorodność kolorów tak kwiatów.

Jaki wianek boho

Stylizacja panny młodej uzupełniona o wianek w stylistyce boho to perfekcyjne zwieńczenie całego looku. Wianek boho powinien mieć te same cechy co bukiet, choć wykluczone musi być dokładnie taki sam.

Styl boho kwiaty w kościele i na sali

Niezastąpione tu będą żywe kwiaty. Ponieważ to to jeden z najistotniejszych i najpiękniejszych elementów  wystroju klimatycznego wesela boho. Mogą nonszalancko zwisać ze stołu, leżeć w koszach lub oplatać krzesła. W tym przypadku panuje pełna dowolność. Wszystko zależy od Waszych preferencji oraz fizycznych możliwości. A po jakie kwiaty warto sięgnąć, ażeby zdobyć efekt boho? My polecamy: wrzosy, piwonie, eustomy, goździki, jaskry oraz koniecznie margaretki. Najważniejsza jest wspomniana już przeze mnie różnorodność. A także odpowiednie zestawianie większych kwiatów z małymi pąkami, a również bawienie się ich kolorami. Warto pomyśleć o kwiatach w  dominujących odcieniach pomarańcza, czerwieni oraz nie bywałej wyrazistej żółci .

Jakie Dekoracje boho

W stylu bohi nie zapominamy o rustykalnych kwiatach, które powinno się wykorzystać w ciekawej formie dekoracji. Tak bogata forma wskazana tylko na wesela boho. Stylistyka boho to również wszechobecna koronka i bez wątpienia frędzle. Wykluczone myślcie jednak, bo to koniec! Zwróćcie także uwagę na: makramy, łapacze snów, makatki, pióra oraz trawa pampasowa. Wszystko, co tylko nadaje całości niewymuszonego etnicznego charakteru perfekcyjnie sprawdzi się jako dekoracja boho.

Jakie oświetlenie boho

Nie ma mowy także aby zabrakło odpowiedniego oświetlenia. A także o dekoracyjnych lampionach a także gustownych lampkach. I tu polecamy  zawsze romantyczne świece. Co będzie w zupełności kwintesencją stylistyki boho. Ogół uzupełnić jeszcze można o dodatki vintage takie jak stare kufry tak meble z rattanu, kolorowe, dekoracyjne poduchy, a oprócz tego dywany.

Jak przystroić weselny stół boho

Na stołach boho koniecznie musi się wyszukać bez liku kwiatów! Doskonale do tego celu sprawdzą się luźno ułożone polne kwiaty. Możecie je umieścić w niedużych słoiczkach lub pojedynczo w butelkach owiniętych surową jutą. Dla uzyskania nieco bardziej romantycznego efektu, każdą butelkę można a dodatkowo owinąć małymi lampkami. Ten “wazon” ułożony na plastrze drewna z dodatkiem sztucznego mchu przekazuje się w rzeczywistości ekstra. Na stole w typu boho tak naprawdę czeka zarówno gładki biały obrus, jak ale ten w wersji z haftami. Możecie go także ozdobić bieżnikiem z tkaniny jutowej.

error: Chronione przed kopiowaniem !!