STROJENIE PIANIN Fortepianów Naprawa Regulacja

Strojenie Pianin Fortepianów Naprawa Regulacja Mechaniki klawiatury Jędrzejów Kielce Kraków

Strojenie Pianin Fortepianów Naprawa Regulacja Mechanizmu klawiatury

W rezultacie Strojenie pianin fortepianów naprawa regulacja mechaniki klawiatury. Zakres strojenia obejmuję wszystkie rodzaje pianin fortepianów. Dojeżdzam do Klienta do 100km tj. województwo świętokrzyskie – Jędrzejów Kielce okolice, Małopolska Śląsk.

  • Posiadam własny transport
  • Najwyższej jakości zestawy stoiciela do różnych modeli pianin i fortepianów.

JAK DOBRZE NASTROIĆ PIANINO/ FORTEPIAN TUNEREM ELEKTRONICZNYM

Zwykle pianina czy fortepianu nie łatwo nastroić przy użyciu elektronicznego tutera kamertonu, bynajmniej żaden tani tego nie potrafi . Dlatego też wiekszość stroicieli tylko pomaga sobie tunetrem a reszte robi na słuch. A to dlatego iż nie można używać cały czas tunera elektronicznego ponieważ nie uwzględniają w obliczenaich należycie podstawowego błędu matematycznego. I oto na którym to opiera się aktualnie obowiązujący strój zawsze równomiernie temperowany. Poniewaz Temperacja, to w zasadzie nic innego jak celowe, bardzo lekkie. Ale i uznaniowe, wzgledem czynnika ucha ludzkiego, zaniżanie kwint, a tym samym zwiększanie kwart.

Pianino naprawa strojenie fortepianu regulacja klawiatury

Dlatego to zagadnienie jest w rezultacie bardzo szerokie, i tu mówiąc ogólnie, niestety elektronika nie do końca radzi sobie. W szczególności z tym ciekawym tematem. Zwykle Skala większości tanich tunerów elektronicznych zwykle jest znacznie mniejsza niż potrzebna skala do pianina czy fortepianu. Ponieważ jest tu zwykle 7 i ¼ oktawy co przekracza znacznie zasieg tunera. Nawet stosując dodatkowo mikrofony tzw. pomiarowe nie jesteśmy w stanie dostatecznie inteligentne oraz dokładne rozpoznać właściwie i trafne wysokości dźwięków.

Na ile Hz należy stroić Pianino Fortepian

Pierwsze wzmianki o fortepianie pochodziły z 1598 roku. Pierwsze pianina fortepiany z tych lat miały dźwieki od C1 do c5). Te instrumenty były strojone bardzo nisko, ze względu technicznego. Mianowicie wyższego strojenia nie wytrzymała by konstrukcja. Natomiast już współczesne fortepiany mają skalę od A2 a czasami najlepsze koncertowe nawet od F2. W XX wieku zostało wprowadzone wiele pozytywnych zmian konstrukcyjnych, a między innymi użycie stali w płytach pianin Fortepianu. Dlatego typowy zakres częstotliwości i wysokosci dźwięków (przy stroju 440 Hz): od A2 = 27,50 Hz do c5 = ok. 4186,01 Hz. Co uznawane jest jako standardowy strój dla tych instrumentów. Jednak dla orkiestry jest lepiejgdy pianino czy fortepian gra wyzej łatwiej. Ponieważ jest łatwiej instrumentom dętym wydobyć dźwięk. Dlatego coraz częściej pianina z użyciem orkiestry są strojone na 442 a nawet 443Hz.

Szybkie strojenie pianina fortepianu na ucho?

Trzeba także pamiętać, że w fortepianie czy pianinie nie zawsze na 100% usłyszymy dany dźwięk. I tu albowiem szczególnie w mocno skrajnych rejestrach zwykle dźwięki te są mocno zanieczyszczane wieloma aspaktami. I dodatkowymi przydźwiękami jak praca mechaniki, stuki rdzenia uderzenia młotka o strunę, czasem fałszywymi alikwotami.

Tanio Strojenie Pianin Fortepianów Naprawa Regulacja Mechanizmu


Natomiasy jeżeli już mielibyśmy nawet faktycznie specjalnie profesjonalny najlepszy tuner elektroniczny. I tu w obliczeniack pomiaru dźwięków brał by pod uwagę błąd matematyczny i dokonywałby na podstawie porównywania dźwięków.

Umiejetne strojenie Pianin fortepianów

Tak z nagranymi samplami, i kooperatywą ogólną , to należy zauważyć, że oto owe dobre sample. Starannie wgrane do takich tunerów pochodziłyby zapewne z instrumentu nastrojonego przez człowieka. I jak wiadomo nie maszynę, pomojając te aspekty wiemy że nie istnieje na świecie żaden idealny wzorzec prawidłowo wykonanej temperacji. A są to jedynie różne szkoły, króre głównie powstały przy współpracy konstruktorów instrumentów. A i ich zasady zapewne podlegają już indywidualnej ocenie różnych użytkowników – muzyków, samouków którzy zwykle wolą to co wolą.

Subtelne brzmienie pianina fortepianu po strojeniu

Jak jedna z znanych firm Japońskich która preferuje zasadniczo tylko czyste oktawy w skrajnych zwykle tonach,. Natomiast inna firma już europejska sugeruje nam lekkie zawyżanie i nawet zaniżanie skrajnych dźwięków. Co uzasadnia swoją aktualną koncepcją miarodajne uzyskanie większej szerokości i niezwykłęj głębokości w samym brzmieniu.
A w praktycznie każdym instrumencie występują tzw już falujące struny, których dostrojenie wg tunerawiemy ze jest praktycznie nie możliwe. Albowiem czujniki tunera mylą się pomiędzy „odczytem słuchania” wysokości tonu. A wsłuchaniem w alikwot strun tych fałszywie brzmiących w danej chwili odsłuchu.

Najlepsze strojenie pianina fortepianu z użyciem tunera


Dlatego wskazane jest strojenie instrumentu przez osobę – stroiciela. Co jest nieco znacznie bardziej indywidualne. I tu albowiem duże doświadczenie i czynnik ludzki wprawiają, gdy słuchajmy barwy tonów danego fortepianu czy też pianina. To jedynie człowiek w stu procentach jest w stanie zoptymalizować ułożenie właściwej temperacji. Tak aby uzyskać w rezultacie najbardziej korzystne dla ucha brzmienie danego instrumentu, zwykle właściwie dopasowane również do życzenia każdego muzyka.

error: Chronione przed kopiowaniem !!